4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки
4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов'язаної з розмінуванням
Метою цього дня є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, підвищення обізнаності про небезпеку мін та вибухонебезпечних залишків війни та сприяння їх знищенню.
До речі, Україна є однією з найбільш постраждалих від мін країною.
Розмінування замінованих територій України може тривати десятки років.
‼️! Вони можуть бути будь-де.
На вулиці та на узбіччі. У лісі та біля річки. На дитячому майданчику та просто у вашому дворі.
Що потрібно від кожного з нас? Максимум обачності.
Дивимося під ноги. А якщо натрапили на підозрілий предмет – не чіпаємо його. Повідомляємо про знахідку одразу ж – за номерами 101 або 102.
Ці дуже прості правила рятують життя.
Маємо ще один привід нагадати про них близьким, особливо дітям.
Так, з учнями закладу, класні керівники провели різноманітні профілактичні, просвітницькі заходи з цієї тематики та в кожному класі був проведений Повторний інструктаж з БЖД: «Типи вибухонебезпечних предметів та речовин, методи їх розпізнання, правила поведінки при їх знаходженні. Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні. Запобігання травматизму від ВНП побутового призначення» з обов’язковими підписами учнів.
Учениці 11- А кл. під керівництвом класного керівника Севастіян Є.С. створили «Провідник безпеки», який стане частиною інтер’єру та ночних матеріалів в «Класі безпеки» і незамінним на етапі просвіти учнів з питань мінної небезпеки.
З учнями 3-В кл. класний керівник Паскаль М.С. провела виховну годину «Мінна небезпека».
https://www.facebook.com/groups/ozzso/permalink/982218176965084/
З метою навчання учнів правил безпечної поведінки з у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, класний керівник 4-Б кл. Шкьопу М.В. провівши виховну годину показала учням інтерактивний онлайн-урок з мінної безпеки для молодших школярів із цікавими завданнями за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка та рятувальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) (урок розроблений ЮНІСЕФ та ДСНС України за підтримки Міністерства освіти і науки України та схвалено Українським інститутом розвитку освіти).
Під час уроку та виконання завдань діти дізнались, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися, якщо ти побачив міну чи боєприпас.
Учні 4-Б кл. добре засвоїли, що в разі виявлення підозрілого предмета – треба виконувати 3 золотих правил мінної безпеки:
1. Не підходь
2. Не чіпай
3. Телефонуй 101
https://www.facebook.com/groups/ozzso/permalink/982223666964535/