Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 483 людини

Аналіз роботи бібліотеки за 2021-2022 н.р.

Дата: 31 серпня 2022 о 16:24, Оновлено 13 вересня 2022 о 16:18

Аналіз роботи  шкільної  бібліотеки

Озернянського ЗЗСО

на 2021/2022 н. р.

         Сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перенавантаження. Нова українська школа (НУШ) – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті.   Шкільні бібліотеки є обов’язковим структурним підрозділом  НУШ та важливим складником сучасного освітнього середовища. Тому головною метою діяльності шкільних бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування всіх учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

В умовах швидких трансформаційних змін першочерговим завданням для шкільної бібліотеки є перетворення її з центру бібліотечних ресурсів і доступу до інформації у центр дослідження, відкриття, творчості. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.

 Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:

 Конституція України;

 Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;

 Закон України «Про загальну середню освіту»;

         Протягом 2021-2022 навчального року бібліотекарі продовжували формування бібліотечного фонду, який відповідав би за змістом освітнім, виховним та інформаційним потребам, а також забезпечував  бібліотечне обслуговування учнів та вчителів.     

Основні показники роботи шкільної бібліотеки:

Основні показники

Навчальний рік

2021-2022

Всього читачів

779

Кількість відвідувань

2858

Книговидача

3311

Фонд підручників

14830

Проведено масових заходів

16

Проведено уроків інформаційної  грамотності

10


 

           Діяльність шкільної бібліотеки у 2021/2022  році була спрямована на виконання завдань, які висувала перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і здійснювалась з таких основних напрямків:
Ø Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого ставлення до книги.

ØФормування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до рідного краю.

Ø  Пропаганда здорового способу життя.

Ø Сприяння самоосвіті учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.

Ø Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.

Ø Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.

Ø  Популяризація літератури та книги.

Ø Робота з підручниками.

Ø Індивідуальна робота з читачами.

       Бібліотека освітнього закладу свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до плану роботи, який є складовою частиною плану освітньої роботи в школі.
       Обслуговування читачів проводиться в режимі абонементу та читального залу. Облік користувачів та книговидачі в бібліотеці ведеться відповідно до встановленого порядку: в читацьких формулярах, щоденнику роботи шкільної бібліотеки. Підручники видаються класними керівниками та записуються у відповідному журналі
       Бібліотека забезпечує потреби освітнього процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями із шкільних предметів. Це – інформаційний центр як для учнів, так і для вчителів . Проводилось інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх інформаційних потреб, робота спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою. У читальній залі відкрито діючі тематичні виставки : «Людська гідність і права людини», книжкові тематично-ілюстровані фотовиставки: «А сотню вже зустріли», «Соборна мати Україна -одна на всіх, як оберіг», «9 листопада – день української мови та писемності» «Прочитай це - цікаво ». Готувались різноманітні бібліографічні довідки, які носили   тематичний характер: «Знайомтесь: новинки в шкільній бібліотеці»   (про нові надходження літератури).

       Особлива увага приділялась популяризації літератури з питань історії та культури українського народу, національно - культурних і духовних надбань нашого народу.

       З метою розширення знань про історію рідного села були проведені уроки  для учнів 5-х класів на тему «Бережи свій рідний край». З новими читачами проводились ознайомчі бесіди, з іншими категоріями користувачів – індивідуальні, групові бесіди при виборі літератури, після прочитання книги, біля тематичних книжкових виставок. Різноманітними засобами бібліотека сприяла всебічному підвищенню методичної майстерності вчителів, шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї на засіданнях педагогічних нарад висвітлювались актуальні питання з інноваційної педагогіки, стану забезпечення підручниками та методичними посібниками. Проводились рейдів перевірки підручників по класах. Бібліотека проводить постійну роботу по забезпеченню учнів підручниками, своєчасно подаються замовлення.
      Значне місце в роботі бібліотеки щодо збереження навчальної книги відводилось проведенню масових заходів, використовувались нетрадиційні форми масової роботи, значення яких полягає в тому, що вони сприяють неформальному спілкуванню дітей у вільний від навчання час і дозволяють оперативно враховувати їх пізнавальні, читацькі інтереси, формують стосунки співробітництва бібліотекаря і читача, а в результаті – повагу до книги і підручника.

     До  дня бібліотекаря 30 вересня в бібліотеці було проведено низка заходів,а особливо цікавим була екскурсія для першокласників. Діти, які приходять на екскурсію, мають змогу познайомитися з бібліотечними скарбами. Учні зустрічаються з цікавими, яскравими, книгами, газетами, журналами, енциклопедії, довідники,словники,оповідання, романи, повісті, вірші, загадки, та багато іншого. Новенькими палітурками книги посміхаються до малечі та ведуть їх у чарівний світ казок, фантастичних пригод та мандрів. Діти із задоволенням слухали розповідь бібліотекаря про правила користування книгою та бібліотекою. Коли першокласники  знайомляться зі шкільною бібліотекою там весело і радісно.  Бібліотекар ознайомила учнів з книжковими виставками та тематичними полицями, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.

    Щороку з 1 жовтня до кінця місяця у школі бібліотека проводить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. В цьому році місячник було  проведено  під гаслом: «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

      Головна мета цьогорічного місячника – сприяти  поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України,виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історійко -культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги  до своєї Батьківщини.

        Протягом місяця були вжиті такі заходи:

  • Книжкова-фото виставка,бібліотечний урок : «Люби свій край, поважай свою історію!» кл.5-Б,бібліотекарі.
  • Виставка : «Поетична світлиця нашого краю». кл.6-В,біб-рі.
  • Конкурс-малюнків. «Мій рідний край» Кл.3-В.Телеуца Л.І.
  • Фотовиставка: «Чудовий край чудової краси».
  • Інформаційна виставка: «Знатні  земляки рідного краю».
  • Бібліотечний урок,екскурсія в музеї,виставка : «Рушникове диво»,

кл.3-В

         Для підвищення читацької активності та популяризації літератури, надання бібліотечно-бібліографічних знань шкільною бібліотекою здійснювались заходи,  організація тематичних книжкових виставок, уроки до знаменних та пам’ятних дат:

        -« День знань» -виставка.

        - 30 вересня Всеукраїнський день бібліотек.

         - Інформаційний урок «Історія виникнення книги», бібліотекарі та 3-А кл.

   -  Посвята в читачі для учнів 2-х класів «Стану книзі добрим другом». Мета заходу:розширювати читацький світогляд,уявлення учнів про значення книг у житті людини сприяти розвитку допитливості, інтересу  до  книжок. Виховувати любов та бережливе ставлення до книжок,прагнення до знань.

         - Бібліотечний урок,виставка «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна»(до дня Соборності України)  - 5-Б кл.

        - «Ми хотіли жити…Біль та пам’ять». День пам’яті жертв голокосту. Фотовиставка.

         - « Крути-наша слава,наша історія». Виставка.

         -   « А сотню вже зустріли небеса!»Виставка.

         -    Всесвітній день читання вголос: «Читаємо разом! Читаємо вголос!»

                В.Сухомлинський «Я розповім вам казку…» Урок-бесіда 2-Г кл.

         - Чорнобиль - біль і трагедія українського народу. « Я думалось,що атом той слухняний»

         - 9 Травня : «1939-1945.Ніколи знову».

         - 22 Травня. День села. Маленька батьківщина. Виставка.

          Основними завданнями в роботі шкільної бібліотеки на 2022/2023 навчальний рік є підвищення педагогічної майстерності педагогічного колективу шляхом популяризації педагогічної, науково-методичної літератури, фахових періодичних видань, повномасштабне інформаційно-бібліографічне забезпечення освітнього процесу, виховання культури читання, формування читацької та мовленнєвої культури, національної свідомості, залучення до планового та систематичного читання, продовження науково-пошукової та краєзнавчої роботи, впровадження в роботу новітніх інноваційних та інформаційно-комунікативних технологій.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.