Інформаційно-роз’яснювальні заходи тематичного місяця подолання туберкульозу
З метою забезпечення належного рівня інформування учасників навчально-виховного процесу про туберкульоз, його прояви, профілактику, можливості лікування, Озернянський ліцей долучається до проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів тематичного місяця подолання туберкульозу (ТБ), який запропонований ВООЗ, адже це нагода розповісти про актуальність і важливість боротьби з цією хворобою учасникам освітнього процесу.
https://www.facebook.com/groups/ozzso/permalink/1232098775310355/
https://www.facebook.com/groups/ozzso/permalink/1232103081976591/
Інформація скопійована із офіційного сайту ЦЕНТРУ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я МОЗ УКРАЇНИ
https://phc.org.ua/news/berezen-misyac-podolannya-tuberkulozu
Що треба знати про туберкульоз
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу (бактерії комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найчастіше ТБ вражає легені, але можливе також ураження інших органів і систем людини.
Головний шлях передачі туберкульозу — повітряний. Інфікування відбувається під час кашлю, чхання розмови з людиною, яка хворіє на туберкульоз із бактеріовиділенням.
Водночас ТБ не передається через рукостискання, поцілунки, використання спільного посуду, їжу, воду чи предмети побуту.
Захворіти на туберкульоз може кожен, незалежно від соціального статусу.
Вчасне виявлення ТБ — запорука одужання
Своєчасна діагностика та, відповідно, своєчасне лікування гарантують одужання. Тому відразу звертайтеся до сімейного лікаря чи фтизіатра, якщо маєте такі симптоми:
- кашель довше ніж 2 тижні;
- підвищена температура тіла понад 7 днів;
- утруднене дихання;
- біль у грудях;
- поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
- постійна слабкість;
- підвищена пітливість, особливо вночі.
Як лікують туберкульоз в Україні
Туберкульоз — повністю виліковний. В усіх регіонах України доступні сучасні препарати для лікування ТБ. Завдяки інноваційним лікам тривалість лікування скоротилася і для чутливого туберкульозу становить 4–6 місяців, а для лікарсько-стійкої форми — переважно 6–9 місяців.
Профілактичне лікування здійснюється згідно з останніми рекомендаціями ВООЗ. Його можна пройти за 1 або 3 місяці, а захист зберігається понад 10 років. Головне — дотримуватися всіх призначень лікаря та не переривати курсу такого лікування.
Лікування туберкульозу призначають фтизіатри — вони підбирають оптимальну схему прийому препаратів. Водночас сімейний лікар відіграє ключову роль у веденні людини з ТБ: контролює дотримання режиму лікування та слідкує за її самопочуттям. Такий підхід забезпечує доступність медичної допомоги та робить лікування ефективнішим.
Регіональні фтизіопульмонологічні центри координують заходи з подолання ТБ на регіональному рівні та діють у кожній області України. Перелік протитуберкульозних закладів за посиланням.
Разом до подолання туберкульозу
Упродовж Місяця подолання туберкульозу Центр громадського здоров’я ділитиметься докладною інформацією про туберкульоз: як проходить лікування, хто в групі ризику, що робити для профілактики та ін. Адже поінформованість — перший крок до подолання ТБ.
Пам’ятайте, що всі послуги, пов’язані з профілактикою, діагностикою та лікуванням ТБ, в Україні безоплатні.
Разом ми можемо подолати туберкульоз! Подолання туберкульозу — це спільна відповідальність, яка вимагає негайних і рішучих кроків.