В Озернянській ЗОШ відбувся семінар практичних психологів
В Озернянській ЗОШ відбувся семінар практичних психологів
Існує три підходи до вирішення конфліктів: керування силою, законом або інтересами. Найкращим з-поміж усіх інших вважається розв’язання конфліктів з урахуванням інтересів учасників. Використання останнього способу і передбачає медіація. Дана технологія трактує конфлікт як потенціал для змін, появи якісно нової ситуації, яка задовільняє учасників суперечки.
Медіація – це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) однаково підтримує обидві сторони та допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася.
Вирішуючи конфлікт за допомогою медіації, сторони повинні налаштуватися на співробітництво, і це є головним завданням медіатора – спеціально підготовленого посередника у вирішенні конфліктів, який однаково підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйняте рішення.
21 лютого 2019 року на базі Озернянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар практичних психологів. На семінарі були присутні: методист соціально-психологічної служби Руснак І.В., Велкова В.Б. методист РМК, практичні психологи та соціальні педагоги району, коордінатори проекту «Шкільна служба порозуміння» Колдорарь В.С. і Колдорарь О. С.
Під час семінару виступили Велкова В.Б. яка розповіла про сучасні преблеми булінгу у школі, директор Озернянської ЗОШ Дякону М.П. – презентувала роботу практичного психолога, було поведено тренінгове заняття на тему: «Медіація при вирішенні конфліктів як крок до примирення та порозуміння», мета якого була: ознайомити учасників тренінга з роллю медіації при вирішенні конфліктів як крок до примирення та порозуміння. В тренінговому занятті брали участь учні медіатори 7, 8 та 9 класів, та презентація проекту «Шкільна служба порозуміння».
Під час тренінгу були проведенні наступні вправи: вправа «Клубок», «Береги надії», узгодженні правила роботи в групі, вправа «Намалюй конфлікт», «Відзеркалля», руханка «Олівці», обговоренні «Етапи медіації» та «Прінципи медіації» та рольова гра «Практика медіації». Учні були активні та успішно впоралися з усіма вправами, всі були задоволенні тому що їхні очікування від тренінгу здійснилися.