День пам'яті Героїв Крут
... Відлітай душе, неси спокуту. Відлітай плаєм, пам'ятай Крути...
29 січня 1918 року у великій книзі історії України з'явилася нова золота, окроплена кров'ю сторінка, назва якої є Крути! 300 студентів проти 6 - ти тисячної радянської армії М. Муравйова. У результаті 270 українських патріотів загинули, 28 були закатовані. Це велика трагедія нашого народу, але разом з тим і його велика перемога. Хай будуть Крути! Честь тим, що їх нам дали!
В Озернянській школі були проведені такі заходи щодо вшанування пам'яті героїв битви під Крутами:
- Кильчік Д.П. провела історичний урок «Герої Крут для нащадків взірець» з метою закріплення та поглиблення знання учнів про події під Крутами 29 січня 1918року. Під час уроку вчителька ознайомила учнів з причинами та наслідками цієї події, історичним значенням для українського народу. Було переглянуто короткий фільм «Герої Крут» та вшановано пам'ять героїв хвилиною мовчання.
- Вчитель історії Щука Е.К. у 8-х кл. довела учням важливість відзначення Дня пам’яті Героїв Крут 29 січня, про героїчну оборону станції Крут. А деякі учні підготували додаткову інформацію про цю історичну подію.
- Для учнів 11 класів, на уроках мистецтва було проведено відеолекторій на тематику «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного». Учні переглядали історико – просвітницькі фільми «Бій під Крутами», «Крути – молода кров», «Крути 1918» та віддали шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як сьогоднішні захисники України на сході, слугують гідним прикладом нашому майбутньому поколінню.
- Під час виховних годин учні разом з класними керівниками вшанували юних Героїв Крут, які понад сторіччя тому зробили неможливе - на чотири доби зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. Вище за власне життя молоді українці поставили свободу і гідність, Незалежність своєї держави”
М. Грушевський писав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”