День Пам'яті та Примирення 2020
День пам'яті та примирення
в Україні встановлено Указом президента, а також Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом
у Другій світовій війні 1939-1945 років".
В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло "1939-1945. Ніколи знову". Червоний мак, який символізує кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни – 1939–1945 – та гасло “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
Приєднуйтесь та разом з нами спробуйте вдома виготовити символ Дня Пам’яті за допомогою відео-уроку
https://www.youtube.com/watch?v=YiwuzBUHZqk
Зазвичай, в пам'ять про жертви Другої світової війни 8 травня встановлюється почесна варта біля пам'ятника, присвячений увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, а також урочисто покладаються вінки і квіти. У храмі проводяться молебні та служби на честь пам'яті загиблих воїнів. Цього року ми можемо тільки дистанційно проводити цей день , переглядаючи відео матеріали, та згадуючи про тих, кому ми завдячуємо за Перемогу.
Сьогодні ми відзначаємо День пам'яті і примирення. Сумуємо за тими , хто загинув на полях битв, у фашистських катівнях і концтаборах. Віддаємо данину пам'яті всім загиблим, які віддали свої життя в ім'я Великої перемоги.
У День пам'яті та примирення бажаємо всім жити у мирі, навчитися прощати, розуміти один одного, залагоджувати всі суперечки та сварки мирним шляхом. Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити і творити добро, щоб більше не було війн і конфліктів!