Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 483 людини

Пам'ятка! Протидія домашньому насильству

Дата: 8 грудня 2020 о 10:51, Оновлено 9 грудня 2020 о 10:17
157 переглядів

Насильство в сім’ї – це тема, яка несе страх, сором, відчай. На жаль, проблема домашнього насильства є актуальною в нашому суспільстві. Про те, проблему домашнього насильства вирішувати не так просто. Оскільки жертви ,що потерпають від насильства в сім’ї, настільки емоційно скуті та злякані ,що «виносити сміття з хати» вони просто бояться.

 Домашнє насильство означає всі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які відбуваються в лоні сім`ї чи в межах місця проживання або між колишніми чи теперішніми подружжями або партнерами, незалежно від того, чи проживає правопорушник у тому самому місці, що й жертва. 

Що маємо на увазі,коли говоримо про види насильства?

 Фізичне насильство:

побої, стусани, штовхання, перешкоджання вільному пересуванню, примус до вживання алкоголю чи наркотичних речовин, створення ситуацій, що несуть ризик чи загрозу життю та здоров`ю, погрожування зброєю чи іншими речами, що можуть завдати фізичної шкоди, позбавлення допомоги під час хвороби, перевезення до іншого місця в межах країни чи за кордон шляхом обману або примусу.

Психологічне насильство:

погрози вбити чи скалічити (в тому числі дітей), словесні образи та приниження жестами й мімікою, погрози відібрати дітей, шантаж та маніпуляції, введення в оману для власної вигоди, Булінг (цькування, переслідування, залякування), постійний та цілковитий контроль, зневага як до особистості, постійна критика та насмішки, безпідставні звинувачення та формування почуття провини, обмеження у контактах із близькими та друзями, у виборі кола спілкування, нехтування правом на честь та гідність, безпідставні ревнощі, обвинувачення у зраді, дискримінація через переконання, віросповідання, походження, статус, примушування спостерігати за насильством над іншими людьми чи тваринами, погроза позбавити житла або особистого майна. 

Економічне насильство:

позбавлення їжі та води, обмеження доступу чи позбавлення житла, пошкодження особистого майна, перешкоджання у доступі до необхідних послуг, позбавлення власних коштів, інших матеріальних цінностей, майновий шантаж, заборона працевлаштовуватись, навчатись, примушування до жебрацтва.

    7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.

Дія даного Закону, незалежно від факту спільного проживання, поширюється на таких осіб: -  Подружжя,колишнє подружжя,наречені. Мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя),

особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти. Особи, які мають спільну дитину (дітей). Батьки (мати, батько) і дитина (діти). Дід (баба) та онук (онука). Прадід (прабаба) та правнук (правнучка). Вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка). Рідні брати і сестри

Інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука). Діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими. Опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням. Прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя. Інші родичі, інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання.

Законом встановлено, що до кривдника (особи що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству.

До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);

2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).

         Таким чином, законодавство запроваджує нові заходи, які можуть бути застосовані до кривдника у разі здійснення ним домашнього насильства, або погрози його здійснення. Такі заходи мають захищати осіб, які постраждали від домашнього насилля та попереджувати насилля.

Розпорядженням голови Ізмаїльської районної державної адміністрації від 12.04.2019р. № 92/А-2019 «Про утворення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі» створено Мобільну бригаду, до складу якої входять: 

   фахівці ІРЦСССДМ, головний спеціаліст служби у справах дітей Ізмаїльської районної державної адміністрації, заступник начальника управління – начальник відділу соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення Ізмаїльської РДА.

     До роботи «Мобільної бригади залучаються спеціалісти Ізмаїльського відділу поліції Головного управління національної поліції в Одеської області та спеціалісти сільських рад.

   Основним напрямком діяльності «Мобільної бригади» є робота з постраждалою особою від домашнього насильства, профілактика повторів насилля,покращення мікроклімату у сім’ї.

     Ізмаїльським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей щорічно проводиться районна акція серед населення Ізмаїльського району «16 днів проти насилля» . Надається інформація щодо видів насилля, можливості захистити себе та своїх близьких, інформація щодо закладів, які допомагають попередити домашнє насилля, насилля серед жінок ,дітей та підлітків. Розповсюджуються буклети, листівки профілактичного змісту щодо торгівлі людьми та профілактики домашнього насилля.

ІРЦСССДМ Брусова М.В.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.